Haber

Transfer yasağını kaldıran Eskişehirspor tesisleri bayram yerine döndü

Eskişehir SporTransfer kurulunun açılışını kutlamak için Vali Hanefi Demirkol tesislerinin önündeki meydana gelen transfer kurulu taraftarları meşaleler yaktı.

Eskişehirspor taraftarları transfer yasağının kaldırılmasını kutlamak için gündeme geldi. Vali Hanefi Demirkol Tesisleri önünde toplanan kalabalık Kırmızı Şimşek Kümesi, meşaleler yakılarak görkemli bir kutlama gerçekleştirildi. Yaklaşık 4 yıl sonra Trabzonspor’a olan borcun ödenmesiyle açılan Eskişehirspor’un transfer kurulu haberi taraftarlar başta olmak üzere tüm şehri büyük sevinçle doldurdu. AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan’ın da katıldığı gösteride Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca, gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Eskişehirspor’un transfer tablosunu açtık”

Başkan Koca, Eskişehirspor’un transfer panosunu açtığımızı söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Eskişehir’in son zamanlardaki en mutlu gecesini yaşıyoruz. Yedi transfer döneminin ardından Eskişehirspor’un transfer tablosunu açtık. Gecenin bu saatinde gelip bize ve taraftarımıza destek olanlara teşekkür ediyorum. Eskişehirspor’un doğru adım ve çalışmalarıyla şampiyonlukları var. Şehrin dosyası bu. “Tamamen kapandı. Artık Eskişehirspor’un önünde Trabzonspor diye bir borç yok. Prensip olarak anlaştığımız oyuncular var. Kendileriyle yarın sözleşme imzalayıp hazır olan arkadaşlarla en kısa sürede Hacettepe maçına çıkacağız. Çünkü puan kazanmamız gerekiyor. Puan kaybetmeye tahammülümüz yok. Teknik direktörlerle görüşüyoruz.”

“Eskişehirspor hak ettiği yere gidecek”

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, “Eskişehirspor’un son yıllarda yaşadığı felaketi herkes biliyor. Burada ilimizden pek takviye alamasak da Eskişehirspor tribünü olarak öne çıktık. Trabzonspor camiası bir tavır sergilemedi. Bu süreçte bir Anadolu kulübüne yakışır.Eskişehirspor hak ettiği yere gidecektir.Çünkü Eskişehirsporsuz büyük dedikleri Süper Lig olmaz.Daha güzel yapmaya yemin ettik.Elbette bir gün asılacağız. O boğazda Eskişehirspor bayrağı.Bu transfer panosunun açılması tüm şehre umut oldu.Aslında tüm Anadolu’ya umut oldu.Anadolu kulüplerinden tebrik açıklamaları aldık”Eskişehirspor taraftarı olarak gösterdiğimiz emek karşılığını aldı. Türk spor tarihindeki yeri. Biz burada hala dimdik ayaktayız. Burada buzdağının sadece görünen kısmı var. Bundan sonra Eskişehirspor’u özlesek de çok daha sıkı ve kalabalık görmeye devam edeceğiz” dedi. – ESKİŞEHİR

elmalihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu