Ekonomi

SunExpress Boeing ile 90 uçaklık anlaşma imzaladı

SunExpress, 2023 Dubai Airshow’da duyurduğu 90’a kadar Boeing uçağı siparişi ile önümüzdeki on yılda filosunu iki katından fazla artırmayı hedefliyor. Anlaşma, 45 adet Boeing 737-8 ve 737-10 model uçağı kapsıyor ve 45 adede kadar ilave uçağa satın alma imkanı sunuyor. SunExpress, önümüzdeki on yılda 737 filosunu ikiye katlayarak 150 uçağa çıkaracak.

‘2033’TE 150 UÇAKLIK FİLOYA ULAŞACAĞIZ’

Anlaşmaya ilişkin yorum yapan SunExpress CEO’su Max Kownatzki, “SunExpress, pandemi sonrası dönemde ortaya koyduğu başarılı stratejinin ardından, pazar talebini karşılamak ve uluslararası arenada daha geniş bir etki alanına sahip olmak için büyümesini hızlandırmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki on yılda filomuzu iki katından fazlaya çıkaracağız ve 2033 yılında 150 uçaklık bir filoya ulaşacağız. Ancak 230 koltuklu en yeni 737 MAX uçağımız 737-10’un filomuza eklenmesi güçlenmemizi daha da artıracak. kapasitemiz. SunExpress olarak geleceğe güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz. “Yakıt tasarruflu ve çevreye duyarlı uçak filomuzla ağımızı genişletirken, Türkiye’nin turizm elçisi olarak katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Boeing Ticari Uçaklar Lideri ve CEO’su Stan Deal şunları söyledi: “SunExpress’in 737 MAX’ı tercih etmeye devam etmesi, uçağın Türkiye ve diğer popüler destinasyonlara yönelik yolcu talebini karşılama yeteneğine olan güveni yansıtıyor. “737 MAX, SunExpress uçuş ağında kendini kanıtlamış, benzersiz yakıt verimliliği ve performansıyla değer yaratan bir uçaktır” dedi.

SunExpress, Boeing ile yaptığı bu yeni anlaşmayı, 9’u teslim edilen 42 adet 737-8 siparişine ekledi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu