Haber

Meteoroloji’den 41 şehre sarı ve turuncu kodlu uyarı: Şiddetli yağmur ve fırtına bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ile Gaziantep, Kilis çevrelerinin, Adıyaman ve Siirt, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı ve sağanak yağışlı geçecek. yapılıyor.

yağış; Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Sakarya, Çankırı, Osmaniye ve Doğu Akdeniz’in Toroslar Bölgesi’nde yerel olarak kuvvetli olması beklendiği için ani sel, su baskını, yağış sırasında şimşek, yerel dolu ve kuvvetli rüzgar bekleniyor. Aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor.

Rüzgarın; Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerinin kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor. güney cephelerden ağaç ve direk devriliyor, çatı uçuyor, soba. Doğalgaz ve doğalgazın neden olduğu baca gazlarından zehirlenmeler, ulaşımda aksamalar gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yağışlarla birlikte batı kesimlerde hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve çoğunlukla mevsim normallerinin üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu’da toz taşınması beklendiği için olası aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ riski bulunduğundan dikkatli olunmalıdır. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu