Haber

Türkiye’de ilk kez… Gelirin bir kısmı depremzedelere bağışlanacak

İSTANBUL (İGFA) –İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un 2-5 Mart ortasında şampiyonaya ev sahipliği yapması için ulaşımdan tanıtıma, çevre düzenlemesinden atık yönetimine kadar birçok alanda çalışacak.

Organizasyonun bilet satışından elde edilecek gelirin bir kısmı depremzedelere bağışlanacak.

İSTANBUL’DAN TAM DESTEK

Hatırlanacağı üzere düzenlemeyi yapan tüm taraflarla imzalanan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 11 Ekim 2022’de onaylanan protokol ile ilgili sahada çalışmalar başladı.

Havalimanı, otellerin ortasında ve Ataköy Spor Salonu’nda transferler için 20 otobüs tahsis edecek. Ayrıca ulaşımda gerekli uyumun sağlanması için yeterli sayıda İBB çalışanı görevlendirilecek.

SOSYAL TESİSLERDE RESMİ YEMEKLER

İBB tarafından sağlanan vakıflar kapsamında, faaliyet döneminde kurumun resmi yemeği için Florya Toplum Tesisi’ne tahsis edilecektir.

Düzenlemenin dijital reklam kanallarında tanıtımına katkı sağlayan İBB, şampiyona döneminde kullanılacak alanlarda oluşacak atıkların geri dönüşümü için “atık yönetimi” esası sağlayacak.

Avrupa Atletizm Birliği (EA) Lideri Dobromir Karamarinov, şampiyonanın internet sitesi istanbul2023.org’da yaptığı yazılı açıklamada, 7 Şubat’tan itibaren satılan her biletten 1 Euro’nun depremzedelere bağışlanacağını duyurdu.

haber-palandoken.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu