Haber

TİP Milletvekili Sera Kadıgil ile AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta arasında “yalancı” tartışması

Yargıtay 3. Dairesi’nin Can Atalay davasındaki Anayasa Mahkemesi üyelerine yönelik suç duyurusu gündemdeki yerini korurken, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Sera Kadıgil ve AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Leyla Şahin Usta ortada. Bir polemik yaşandı.

“YENİ ANAYASA YAPIMI İÇİN KRİZ YARATILDI”

TİP Milletvekili Kadıgil, “Sürekli yalan söyleniyor. Yeni anayasa yapmak için kriz yaratılıyor.” “Anayasa’nın bir maddesine uymayan bir Yargıtay var. Adını koyamazsanız, kendinize milletvekili diyemezsiniz, bu sıralarda oturma hakkınız da yoktur, çünkü eğer varsa” Anayasa yok, milletvekili yok, Cumhurbaşkanı yok, bakan yok! Anayasa yoksa bakan da yok.” Meşru bir devlet yok!” söz konusu.

“BÖYLE BİR İDDİAYI ASLA KABUL ETMİYORUZ”

Kadıgil’in sözlerine AK Parti saflarından tepki geldi. AK Parti Küme Başkanvekili Usta, “Böyle bir suçlamayı asla kabul etmiyoruz. Bir milletvekilinin başka bir milletvekiline ne kürsüde ne de oturduğu yerde yalancı deme hakkı yoktur. Ona yalancı demek bir milletvekiline yakışmaz” dedi. hiç. Kendi doğrusunu kabul edenlerin başkalarına yalancı dediğini biliyoruz. Sayın Bakanım. Milletvekilinin de böyle bir sorunu var.” sözlerini kullandı.

“KİMSEYE YALANCI DEMEYE HAKKINIZ YOK”

“Anayasa yapma konusunda neden bu kadar çok korku ve tereddüt var?” Soruyu soran Üstad, “Ben bunu anlamıyorum. Sera Hanım’ın bu milletin iradesinin üstünde bir iradesi yok. Kimseye yalancı demeye hakkınız yok.” söz konusu.

AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu