Haber

Milletvekili Gökçel’den Soylu’ya “Ak Genç Ocakları” Yazılı Araç Kartına İlişkin Soru: “Araç sahibi hakkında herhangi bir işlem yapıldı mı?”

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, bir aracın ön camında “TC İçişleri Bakanlığı. Ak Gençlik Merkezleri. Mersin İl Başkanlığı” yazılı kartı Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine getirdi. Gökçel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Bakanlığınız tarafından derneklere araç kartı tahsis ediliyor mu? İçişleri Bakanlığı ifadesini hukuka aykırı kullanan araç sahibi hakkında herhangi bir işlem yapıldı mı, yapılması planlanıyor mu? “

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, dün bir aracın ön camına takılan “TC İçişleri Bakanlığı. Ak Gençlik Ocakları. Mersin İl Başkanlığı. Plaka 06CBR285” yazılı kart için harekete geçti. Konuyu Meclis gündemine taşıyan Gökçel, Meclis’e soru önergesi sunarak İçişleri Bakanı Soylu’dan yanıt istedi. Teklife otomobilin fotoğrafını ve camda bulunan kartı da ekleyen Gökçel, Süleyman Soylu’ya şu soruları sordu:

“Bakanlığınız tarafından derneklere araç kartı tahsis ediliyor mu? Derneklerin araç kartı kullanma yetkisi var mı? İçişleri Bakanlığı’nın ifadesini hukuka aykırı olarak kullanan araç sahibi hakkında herhangi bir işlem yapıldı mı veya yapılması planlanıyor mu? Araç kartı kullanım mevzuatına göre araç kartı kullanma yetkisi kimdedir?Aracın ayrıca ‘geçiş hakkı olan araç’ kimliği var mı?Anılan karta sahip aracın kullanıcısı kimdir? kayıtlı araç?”

haberyahsihan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu