Ekonomi

Kripto varlık fonları BTC öncülüğünde düşüşe devam ediyor

Investing.com – Kripto para bazlı fon piyasasından çıkışlar geçen hafta da devam etti.

Geçtiğimiz hafta fon çıkışlarında göreli bir düşüş yaşansa da geçen hafta fon satışları 59 milyon dolarlık bir çıkışla devam etti. CoinShares verilerine göre Bitcoin tabanlı fonlar, geçen hafta 69 milyon dolarlık çıkış görerek lider konumunu korumaya devam etti. Ayrıca dikkat çekici bir gelişme olarak BTC satışlarına odaklanan bir Kısa Pazar var. BitcoinHaftalardır devam eden çıkış serisinin ardından fon, geçen hafta Mart ayından bu yana ilk kez 15 milyon dolarlık en yüksek haftalık fon girişini kaydetti.

Kripto varlık yatırım ürünleri geçtiğimiz hafta yaşanan fon çıkışıyla üst üste 4. hafta düşüş yaşarken, ihraç edilen toplam tutar 300 milyon dolara yaklaştı. Yük Bitcoin fonlarının üzerindeyken, Short Bitcoin çalışmalarına olan talebin artması görünümü kısmen dengeledi. Ancak bu aynı zamanda kurumsal yatırımcıların Bitcoin’deki olası düşüşe karşı önlem alma girişimi olarak da görüldü. CoinShares analistleri, varlık sınıfının düzenlenmesine ilişkin devam eden endişeleri ve doların son dönemdeki gücünü, kripto varlıklarına yönelik duyarlılığın zayıf kalmasının en olası nedenleri olarak görüyor. Piyasada işlem hacminde gözle görülür bir azalma yaşanırken, önceki haftaya göre yüzde 73 oranında azalarak 754 milyon dolara geriledi.

Varlıklar bazında ise Bitcoin’den sonra en çok satışı gerçekleştiren altcoin fonları 4,8 milyon dolarla yer alıyor. Ethereum Fonları vardı. Buna göre yılın başından bu yana Ethereum fonlarından çıkış 108 milyon dolara ulaştı. solmak Yatırım fonları, geçen hafta 1,1 milyon dolarlık çıkış gören bir diğer altcoin fonu oldu. Diğer taraftan XRP, 700 bin dolarla kısmi alım gören altcoin fonu oldu.

CoinShares verilerine göre, Blockchain segmentinde faaliyet gösteren halka açık şirketlerin hisseleri, olumsuz havaya yaklaşık 11 milyon dolarlık çıkışla eşlik etti.

Ülke bazında bakıldığında Almanya, Kanada ve ABD piyasalarında fon satışlarının arttığı görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu