Haber

İzmir’de 100’üncü yıl dolayısıyla sepetler atıldı

İZMİR (İGFA) –Karabağlar Belediyesi’nin Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı dolayısıyla düzenlediği basketbol turnuvası İhsan Alyanak Spor Salonu’nda büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

250’ye yakın Karabağlar Belediyesi Basketbol Spor Okulu öğrencisinin katıldığı turnuvada her sporcuya 100. yıl tişörtü, basketbol topu, madalya ve Türk bayrağı hediye edildi.

Turnuvadaki maçları Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve velilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda seyirci ilgiyle izledi. Madalya töreni öncesinde öğrencilere ve ailelerine seslenen Önder Selvitopu, bu turnuvayı Cumhuriyetin 100’üncü yılını gençler ve çocuklarla kutlamak amacıyla düzenlediklerini söyledi. Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetimizi gençlere emanet etmesinin önemine dikkat çeken Önder Selvitopu, “Cumhuriyet kolay kurulmadı. Kanla ve büyük bir mücadeleyle kuruldu. Bu mücadelede hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, önlerinde saygıyla eğiliyoruz. “Bu ülke sizlerin ve gelecek nesillerin sayesinde sonsuza kadar yaşayacak” dedi.

Cumhuriyeti korumanın çok çalışmakla mümkün olduğunu belirten Önder Selvitopu, “Bu anlayış doğrultusunda kültür ve sanat tesislerini, bilim ve spor merkezlerini hayata geçirmenin çabasındayız. Uzundere’de yapımına devam ettiğimiz Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi çok yakında siz değerli sporcularımıza hizmet verecektir. Sporun her branşı bu merkezde olacak. “Gelecek yıl tamamlayıp Karabağ’ın hizmetine sunacağız” dedi.

Başkan Selvitopu, konuşmasının ardından meclis üyeleri Fırat Eroğlu, Cengiz Aktaş ve Selami İyier ile belediye başkan yardımcılarıyla birlikte sporculara madalyalarını verdi. Başkan Selvitopu, Karabağlar Belediyesi tarafından sporculara hediye edilen basketbol toplarına da imza attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu