Ekonomi

Coinbase, Ethereum staking hizmetlerini askıya aldı

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’den dikkat çekici bir duyuru geldi. Borsanın resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, Ethereum(ETH) staking ödüllerinin süresiz olarak durdurulduğu belirtildi.

ABD kripto para borsasından yapılan açıklamaya göre, yatırımcıların varlıkları güven içinde ve “küçük teknik sorun” 72 saat içinde çözülecek. Bu süreçte yatırımcılar staking ödüllerini kazanmaya devam edecekler. Süreçler başladığında bu ödemeler sorunsuz bir şekilde yapılacaktır.

madeni para tabanı , en büyük Ethereum staking platformlarının ortasındadır. Yıllık yaklaşık %6 oranında ödül sunan kripto para borsası, likit staking platformlarından sonra yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen platformların ortasında yer alıyor.

Ancak ABD’de artan düzenleyici baskı, Kraken ve Coinbase gibi platformları harekete geçmeye zorluyor.

Son aylarda Kraken, ABD için staking hizmetleri sunmayı bıraktı. Borsa daha önce bu yetkisiz işlem için SEC’e tazminat olarak 30 milyon dolar ödemişti. Coinbase kısa süre önce Algorand’ı başlattı ( ALGOiçin staking işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

ABD merkezli borsa, Decrypt’e Ethereum staking sürecinin askıya alınmasının düzenleyici ve yasal bir sorundan kaynaklanmadığını söyledi.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu